Škola mentalnih vještina “Malac Genijalac“, poznata po inovativnim programima za razvoj dječjih sposobnosti, predstavlja svoj novi program – školu programiranja “Malac Računarac”!
Ovaj program osmišljen je kako bi djeci približio svijet tehnologije, programiranja i robotike na zanimljiv i interaktivan način.
Djeca danas sve više vremena provode ispred telefona i računara, pa je važno da to vrijeme bude iskorišteno na pametan i koristan način. Umjesto besciljnog surfanja ili igranja igrica, djeca mogu učiti kako da programiraju, kreiraju 3D modele ili upravljaju robotima, razvijajući pri tome logičko razmišljanje, kreativnost i digitalne vještine.
Na taj način ne samo da se zabavljaju, već stiču znanja i kompetencije koje će im koristiti u budućnosti. Tehnologija može biti moćan alat za razvoj i učenje, kada se koristi pravilno!
Kroz kreativne zadatke, praktične projekte i rad s modernim alatima, djeca će naučiti osnovne principe programiranja te steći ključne STEM vještine potrebne za budućnost.
Za koga je “Malac Računarac”?
Za sve mališane uzrasta od 9 i više godina koji žele da budu kreatori, a ne samo korisnici tehnologije!
💻 Kroz stručno vodstvo i interaktivan pristup, polaznici će imati priliku naučiti:
Upoznajmo računare: Hardver i softver – U ovom djelu djeca će steći osnovno razumijevanje kako zapravo funkcionišu računari i čemu oni služe. Saznaćemo da oni posjeduju svoje tijelo (HARDWARE), ali i da su im potrebni posebni programi (SOFTWARE) koji ih pokreću i čine “živim” i sposobnim za komuniciranje.
Bezbjednost na internetu za djecu je danas od presudne važnosti jer digitalni svijet nudi mnoge prilike, ali i izazove i rizike. Djeca često nisu svjesna opasnosti kao što su zloupotreba ličnih podataka, cyber-nasilje ili neprimjereni sadržaji. Roditelji i djeca treba da zajedno rade na razvijanju digitalne pismenosti, kako bi internet postao sigurno mjesto za učenje i igru. Kroz našu školu programiranja, cilj nam je ne samo da djeca nauče tehnološke vještine, već i da prepoznaju rizike i koriste internet odgovorno.
Programiranje u Scratchu – Scratch je izuzetno zanimljiv programski jezik za djecu jer omogućava kreativno učenje programiranja kroz igru i zabavu. Korisnici mogu lako kreirati interaktivne animacije, igre i priče pomoću jednostavnih blokova koda, što im pomaže da razumiju osnovne koncepte programiranja kao što su petlje, uslovi i varijable. Scratch je odličan uvod u svijet programiranja jer djeca mogu brzo vidjeti rezultate svog rada i time razvijaju logičko razmišljanje i problem-solving vještine, sve dok se zabavljaju!
Osnove robotike – pravljenje i programiranje robota mBot2 . U ovom segmentu cilj je da naučimo da jezik kompjutera pretočimo u vidljive pokrete koje će naš robot izvršavati. Naučićemo da mu zadajemo osnovne naredbe, da kreiramo igrice i prevazilazimo prepreke.
3D modeliranje u Tinkercad aplikaciji. Prvi koraci u svijetu 3D modeliranja, gdje će djeca kreirati vlastite digitalne objekte i razumjeti osnove dizajna u 3D prostoru.
WORDPRESS – Vaše dijete će naučiti da kreira svoj PRVI SAJT, kombinujući grafiku, fotografije, muziku i zvuk.
Škola programiranja “Malac Računarac” savršen je način za djecu da naprave prve korake u tehnološkom svijetu, uz stručno vodstvo i podršku tima “Malca Genijalca”. Prijave su otvorene – pridružite se i pružite svom djetetu priliku da postane dio ove tehnološke avanture!
Formiranje grupa i upis je u toku!
Info 📞 066 822 260 ili putem društvenih mreža – Malac Genijalac Bijeljina.
PR