NOVI GLAS

Đoković bez finala u Torinu – Izgubio od Zvereva 2-1 po setovima (VIDEO)

Aleksandar Zverev je pobijedio je Novaka Đokovića sa 2:1 po setovima.

Novak Đoković i Aleksander Zverev igrali su drugi polufinalni meč na Završnom ATP turniru u Torinu. Pobjednika prvog seta odlučio je taj-brejk. Zverev je bio bolji i poveo sa 1:0 (7:6) U drugom setu Novak mu se revanširao i dobio sa 6:4. U trećem odlučujućem setu Zverev je vodio i završio sa 6:3.

Imao je i Novak svoju priliku da se vrati u meč u sedmom gemu trećeg seta. I prednost i brejk lopticu, Zverev drugi servis na 40:40, ali je posle duge razmjene, Đoković izgubio strpljenje, poslao lopticu u aut i propustio lijepu brejk šansu.

Zverev se ovom pobjedom revanširao Đokoviću za poraz na US Openu, pa će sutra od 17 časova u velikom finalu sa Medvedevim odlučiti o pobjedniku Završnog mastersa.

Đoković uprkos porazu može da bude ponosan na sve što je uradio ove sezone u kojoj je i zadržao oreol najboljeg tenisera svijeta, a na to je ukazao i Zverev u obraćanju publici poslije meča. Jednostavno, Nijemac je ove subote bio bolji.

Đoković i Zverev su se do sada 11 puta sastajali u karijeri, a odnos u pobjedama je 7/4 za srpskog tenisera.

Naš teniser je do sada šest puta osvajao titulu na završnom turniru. Rekorder je Rodžer Federer sa sedam osvojenih trofeja.