NOVI GLAS

Uzbudljivo kolo Lige šampiona – Nakon preokreta Italijani glavni tragičari : Trijumf Liverpula i Reala

Fudbaleri Liverpul su prvo vodili, pa onda gubili, a na kraju savladali Milan na svom terenu sa 3:2 u prvom kolu grupe B Lige šampiona, a tugu u gradu mode kompletirao je Real Madrid koji je u posljednjem minutu utakmice odnio pobjedu protiv Intera golom Rodriga.

Bio je to sjajan meč na “Enflidu”, sa dva preokreta.

Prvu šansu na meču imao je Diogo Žota, kada je u petoj minuti njegov udarac izblokiran.

Četiri minuta kasnije, Liverpul je poveo.

Aleksander-Arnold je šutirao, udarac je izblokirao Tomori, ali je skrenuo loptu u gol i njemu je pripisan autogol.

U 14. minutu, Benaser je igrao rukom i sudija je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Salah i Manjan mu je odbranio penal.

Manjan je nastavio da blista i branio je udarce Salaha i Žote, a onda je Milan za dva minuta šokirao Enfild.

Prvo je Rebić pogodio u 42. minuti poslije sjajne kombinacije, a zatim i Dijas u 44. minuti i Milan je na poluvremenu imao 2:1.

Na startu drugog dijela igre, Liverpul je izjednačio.

Strijelac je bio Salah u 49. minutu, poslije sjajne asistencije Origija.

Za preokret se pobrinuo kapiten Džordan Henderson.

U 69. minutu uhvatio je loptu iz prve na ivici kaznenog, pogodio donji lijevi ugao i donio vođstvo Liverpulu.

Ispostavilo se da je to bio pobjedonosni pogodak.

Derbi u Milanu između Intera i Real Madrida je razočarao.

Ipak, Real je uspio da stigne do pobjede i savlada Inter 1:0 (0:0).

Srpski reprezentativac Luka Jović nije ulazio u igru.

Bila je to jedna loša utakmica i jedinu pravu priliku vidjeli smo u 54. minutu.

Džeko je gađao glavom, udarac mu je odbranio Kurtoa.

Kada se činilo da će se utakmica završiti bez golova, na scenu je stupio Rodrigo. Pogodio je u 89. minuti za pobjedu Reala.